Blockchain ETF zaznamenaly příliv 240 mil.USD v jednom týdnu!

Investoři alokovali v minulém týdnu přibližně 240 milionů USD do dvou nově založených Blockchain ETF, dle společnosti FactSet. Prudký nárůst se projevil v minulém týdnu, kdy největší digitální měna dle tržní kapitalizace stagnovala. Bitcoin klesl téměř o 7 % na 10 800 USD v pátek na Coinbase, což je přední americká burza hlavních krypto měn. Dle Todda Rosenblutha, je vzácné, že nové ETF přilákaly tolik peněz.
Amplify Transformation Data Sharing ETF (BLOK), jejíž největší podíl patří Taiwan Semiconductor Manufacturing a Overstock.com, zaznamenal obrovský skok z pouhých 2 milionů USD před týdnem na zhruba 164,9 milionu USD. Společnost Taiwan Semiconductor hlásí nárůst prodeje kvůli poptávce po krypto měnách. Společnost Overstock.com má divizi zaměřenou na vývoj a investice do podnikání souvisejících s blockchain.
Nasdaq NexGen Economy ETF (BLCN) drží akcie jako IBM, která vyvíjí řadu podnikových blockchain projektů a akcie SBI Holdings, což je významná japonská společnost zabývající se finančními službami, která pracuje se šifrovacími systémy. Podíl spravovaných aktiv BLCN ETF se znásobil devětkrát za pouhý týden na 86,27 milionu USD. Eric Ervin, generální ředitel společnosti Reality Shares odhaduje, že aktiva BLCN ETF budou příští týden zhruba na 100 milionech USD.

Zdroj: https://www.stox.cz/vzdelavani/blockchain-etf-zaznamenaly-priliv-240-mil-usd-v-jednom-tydnu/