TOP 5 ZLATÝCH ETF PRO ROK 2018!

Home / Collegas News Top 5 zlatých ETF pro rok 2018!

Zlato i nadále nabízí dobré výnosy a investoři, kteří mají zájem o vlastnictví drahého kovu mohou zvážit nákup akcií burzovně obchodovaného fondu (ETF) s podkladovým aktivem právě zmíněného kovu. Níže je uvedeno pět největších ETF replikující zlato dle čisté hodnoty aktiv. Investoři obvykle vybírají ETF na zlato k rozložení rizika mezi více aktivy.SPDR Gold Shares (GLD)Nakupuje a drží zlato, z toho vyplývá, že tento fond je velice citlivý na cenu zlata a důsledně jej replikuje. Ve srovnání s jinými fond drží právě tento ETF nejvíce zlata. Nevýhodou je ovšem daň, IRS považuje zlato za sběratelskou věc a daň z dlouhodobých výnosů je poměrně vysoká. Za tok 2017 dosáhl fond výnosu 12,81 % s poměrem nákladů 0,4 %.

iShares Gold Trust (IAU)

Tento fond také kupuje a drží fyzické zlato, které má rozmístěné a uskladněno po celém světě. ETF se nepokouší profitovat prodejem zlata, když jeho cena roste, nýbrž preferuje jeho držení. Na počátku jedna akcie ETF činila 1/100 unci zlata, nicméně toto číslo klesá s tím, jak plyne čas. Výnos za poslední rok činil 12,91 % s poměrem nákladů 0,25 %.

ETFS Physical Swiss Gold (SGOL)

SGOL ukládá zlato do trezoru v Curychu. Primárním rozdílem mezi SGOL a ostatními fondy je tedy skutečnost, že tento ETF uskladňuje zlaté rezervy výlučně ve Švýcarsku. Roční růst 12,86 % a poměr nákladů 0,39 %.

PowerShares DB Gold ETF (DGL)

Tento ETF nekupuje fyzické zlato, nýbrž sleduje index s názvem DBIQ Optimum Yield Gold Index Excess Return, přičemž k obchodování využívá futures. Manažeři fondu tak musí bojovat se situací, kdy futures cena je vyšší než budoucí spotová cena zlata (tzv. contango), čímž investoři ztrácejí své peníze, neboť cena futures musí být upravena směrem dolů. Jeho výnos v roce 2017 byl 11,69 % a náklady 0,75 %.

ETF je VanEck Merk Gold Trust (OUNZ)

Poslední ETF nabízí jedinečnou výhodou v tom, že investoři mohou za své akci získat skutečné fyzické zlato. Investoři ovšem mohou vykoupit pouze jednu trojskou unci. Toto vyřazení zlata z rezerv je ovšem zpoplatněno. Jeho výnos minulý rok činil 12,82 % s náklady 0,40 %

zdroj: https://www.stox.cz/vzdelavani/top-5-zlatych-etf-pro-rok-2018/

Tags:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Odesláním formuláře na stránce,dáváte souhlas souhlas se zpracováním osobních údajů.