ŘEKLI O MNĚ MÍ KLIENTI

Samuel Pšeja

Finanční poradce +420 606 210 012 samuel.pseja@collegas.cz

Poprvé jsem se dostal s reálným světem a s financemi do kontaktu v 11 letech. Říká se, že každá zlá věc je pro něco dobrá a v mém případě tomu tak bylo díky rozvodu rodičů. Zjistil jsem, jak fungují státní instituce, jak rodina hospodaří, co obnáší mít dluhy, co všechno má rodina zaplatit…

Začal jsem žít život dospělých, přeskočil jsem jednu fázi života. V 15 letech jsem se jsem zjistil, že toto je směr, kterým se vydám. Poprvé jsem se do praxe v oboru financí dostal kolem mých 18 narozenin, byla to má iniciativa. Prošel jsem více firem, „školení“, a snažil se zjistit, která firma mi sedne a ve které zabojuji o místo. Tady se má představa lišila od reality, většinou mě vítali s otevřenou náručí, neřešili moje zkušenosti, věk a další kritéria, rovnou ze mne dělali „experta“. Takový přístup k tomuto oboru jsem odmítal a stále jsem hledal firmu, která se chce chovat profesionálně a staví kvalitu na první místo. Našel jsem. Pamatuji si, že jsem se jednu neděli potkal s majitelem na pohovoru, který byl úplně odlišný. Dokázal jsem přesvědčit, že se máme potkat i další den. Kritéria majitelů byla tvrdá, a to je to, co jsem hledal. Nakonec jsem se stal ve firmě benjamínkem – s velkým odstupem.

Začal jsem žít život dospělých, přeskočil jsem jednu fázi života. V 15 letech jsem se jsem zjistil, že toto je směr, kterým se vydám. Poprvé jsem se do praxe v oboru financí dostal kolem mých 18 narozenin, byla to má iniciativa. Prošel jsem více firem, „školení“, a snažil se zjistit, která firma mi sedne a ve které zabojuji o místo. Tady se má představa lišila od reality, většinou mě vítali s otevřenou náručí, neřešili moje zkušenosti, věk a další kritéria, rovnou ze mne dělali „experta“. Takový přístup k tomuto oboru jsem odmítal a stále jsem hledal firmu, která se chce chovat profesionálně a staví kvalitu na první místo. Našel jsem. Pamatuji si, že jsem se jednu neděli potkal s majitelem na pohovoru, který byl úplně odlišný. Dokázal jsem přesvědčit, že se máme potkat i další den. Kritéria majitelů byla tvrdá, a to je to, co jsem hledal. Nakonec jsem se stal ve firmě benjamínkem – s velkým odstupem.

V 19 jsem dostal na starost energetickou divizi, kde máme aktuálně přes 1,1 milionu Kč na ročních úsporách, získali jsme důvěru několika obcí, restaurací a dalších subjektů.

Ve 20 letech jsem si vyzkoušel první přednášky na veřejnosti o ekonomických tématech, a další jsem následně pořádal.

Ve 21 letech jsem se zúčastnil jako přednášející Konference českých nadějí a o měsíc později jsem byl zařazen týdeníkem Euro.cz do výběru TOP 20 dvacátníků roku 2019.

Za všechny výsledky má velkou zásluhu tým lidí, který kolem sebe mám. Každý je profík na danou oblast a dám za ně ruku do ohně. V průběhu mé práce se klient setká s dalšími členy týmu a uvidí, že za jeho portfoliem stojí mnoho lidí. Od spolupráce očekávám lidskost, otevřenost a upřímnost. Jsem člověk, který nemá žaludek na přetvářku, lži a nekalé praktiky. Proto totéž očekávám jak od kolegů, firmy, tak od klientů. Moji přednostní je dochvilnost, spolehlivost a upřímnost. Není to pro mě jen práce, ale i koníček, proto se stává, že kancelář zavírám ve 2 v noci a od 7 ráno jsem zase v provozu.

Jinak jsem naprosto normální člověk, který žije od 19 sám, zbožňuje cestování, miluje skvělou gastronomii a úchvatná místa, která mi dodávají energii. Musím být stále ve společnosti a neumím odmítat žádosti o pomoc.

Věřím, že Vám naše spolupráce přinese úplně jiný rozměr a pohled na tuto službu. Přesvědčíte se sami, že to, co je napsáno výše, nejsou jen písmena, ale realita, protože to je mnohem důležitější. Spolupráce musí bavit obě strany, mne i Vás…

přejít na osobní profil

SLOVO KOMPLEXNOST SE MNOU ZÍSKÁVÁ NOVÝ VÝZNAM

v těchto oblastech

JAK S KLIENTY SPOLUPRACUJI?

Smysl pro detail je základ úspěšné spolupráce.

ÚVODNÍ KONZULTACE

Naše první setkání má několik cílů. Chci spolupracovat s klienty, kteří moji práci ocení a jsou vůči mne a mému týmu otevření, na druhou stranu vím, že i Vy, klienti, máte ode mne očekávání a požadavky, které musím naplnit. Měli bychom si říct, co od spolupráce očekáváme, čeho chceme dosáhnout a co všechno je aktuálně k řešení. První schůzka je bývá delší, jelikož Vás chci poznat do detailu. Jen to mi dovolí s Vámi jednat dle Vašich představ a zkvalitnit službu, kterou Vám dávám. Zároveň čekám, že i Vás zajímá kdo jsem, tudíž jsem otevřen všem otázkám, které ke mne máte.

SBĚR DAT A PODKLADŮ

Toto je jeden z nejdůležitějších bodů, ba dokonce nejdůležitější. Abych všechno, co s Vámi budu řešit, dělal přesně dle Vašich finančních možností, osobnosti, cílů či požadavků, potřebuji znát i nevýznamný detail. Rozebereme si finanční rozvahu, zjistíme, jaké je Vaše volné cashflow, promyslíme, na čem jde zapracovat, a kde je prostor ušetřit. Nastavíme si cíle, kterých chcete v následujících letech dosáhnout a pevně si je určíme. Podíváme se i na to, jaký jste typ člověka, jaká jsou Vaše očekávání od Vaších investic, jaké riziko snesete. V neposlední řadě si projdeme všechny Vaše aktuální smlouvy. Pro mě je tato část extrémně důležitá, jelikož díky ní můžu být naprostý profesionál.

PŘÍPRAVA VAŠEHO PLÁNU

Toto je část se týká jen mne. Sednu ke stolu a začnu se prohrabovat Vašimi smlouvami. Zjistím jejich nastavení, podmínky či jejich aktuální stav. Zpracuji si informace, které jsem od Vás získal a promyslím, jak je co nejlépe využít k tomu, abych skloubil kvalitu s cenou. Jednotlivé úkony deleguji na svůj tým, jako například majetkové pojištění či úvěry. Znamená to, že za Vaším portfoliem nestojím jen já, ale celý tým profesionálů. Jednotlivé specialisty můžete během naší spolupráce poznat i osobně. Navíc Vám během těchto hodin nad Vašimi financemi nechám vyrobit šanon, kde budeme mít vše do detailu poskládáno a popsáno. Ano, pořádek je důležitý.

PŘEDSTAVENÍ A REALIZACE

V této fázi postupně procházíme jednotlivé oblasti a návrhy, které jsme v týmu vypracovali. Tady přichází i chvíle, kdy je možné, že potkáte i ostatní lidi stojící za touto prací. Probereme detaily, výhody, nevýhody, rizika, výluky. Ano, přesně jak to píši. Řekneme si i věci, které nejsou dobré, na které je třeba si dát pozor. Nechci Vám ukazovat, že je vše zalité sluncem, proto ode mne můžete očekávat upřímné informace, ale každé riziko si vysvětlíme a řekneme si, jak ho otočit ve svůj prospěch nebo minimalizovat. V závěrečné fázi nechám zpracovat veškerou dokumentaci, kterou také projdeme a zařadíme do Vašeho šanonu.

VAŠE SNY A CÍLE SE STÁVAJÍ SKUTEČNOSTÍ

Všechny výše zmíněné etapy jsou záležitost krátkodobější. Poté ale přichází dlouhodobá etapa. Chci pro Vás ten nejlepší servis, a proto se snažím, abychom se pravidelně potkávali nebo si zavolali a společně si vyhodnotili aktuální stav cílů a spokojenost s jednotlivými produkty. Tato vyhodnocení jsou důležitá, jelikož můžeme pružně reagovat na jakoukoli změnu a portfolio aktualizovat. Jsem pro Vás k dispozici téměř 24/7. Samozřejmostí z mé strany je hlídání různých termínů či hlášení pojistných událostí. S nadsázkou říkám, volejte i ze sanitky, pokud je to možné, ať vše podchytíme v samotném počátku. Pokud budete spokojeni a porostete Vy, mí klienti, budu spokojen a porostu i já. Mojí vizitkou jste Vy a já chci mít jistotu, že se pod moji práci u Vás mohu podepsat.

POZNEJTE MŮJ TÝM

Ten umí to a ten zas tohle.

pět kroků spolupráce s námi

1 2 3 4 5

1. Nezávazné setkání

Prvního rande se bát nemusíte. Probereme Vaše představy a očekávání, zjistíme jestli Vám máme co nabídnout a zhodnotíme jestli by nám to mohlo klapat po lidské stránce. Dohodneme se na obsahu a rozměru spolupráce.

TÝM PORADCŮ A SPECIALISTŮ