Investiční drahé kovy

Byly, jsou a budou!

PProč investovat do zlata? Je inertní, nestárne, nekoroduje. Ročně ho vytěžíme pouze 3 tisíce tun, milionkrát méně než železa, a jeho zásoby jsou omezené.

Nejen proto je zlato po tisíce let vnímáno jako hlavní uchovatel hodnoty a univerzální platidlo. Zatím co jiná platidla podléhají inflačnímu a politickému vlivu, zlato si udržuje svou univerzální hodnotu kdekoliv na světě. Právě proto má obchodování se zlatem historii sahající až do počátků dnešní civilizace. Cena zlata je určována na burzách, kde se střetává nabídka těžařů s poptávkou jak zpracovatelů zlata, tak i investorů a spekulantů. Přední světovou komoditní burzou pro obchod se zlatem je burza londýnská. Zde je zlato neustále v popředí zájmů širokého spektra investorů, pro které představuje kvalitní dlouhodobou investici a ochranu jejich majetku. V době ekonomické nestability slouží zlato investorům jako stabilizace a v dobách ekonomického růstu jako vhodný diverzifikační nástroj. Díky historii a vysoké integraci zlata v dnešní ekonomice platí, že čím déle investice do zlata trvá, tím je výnosnější a bezpečnější


  • Obchodování se zlatem má bohatou historii.
  • Zlato uchovává hodnotu během ekonomické nestability.
  • Zásoby zlata jsou omezené (přístup k dalším zásobám zlata je technologicky náročnější a požene cenu zlata nahoru).
  • Zlato jako komodita představuje vhodný diverzifikační nástroj pro portfolio tvořené převážně z akcií, dluhopisů a jiných podobných cenných papírů.
  • Zlato není sezónní a nemá na trhu přímý substitut.

Zajímá vás více?

PŘIJĎTE NA PŘEDNÁŠKU

1937

3 kg zlata

3.450 USD
2017

3 kg zlata

175.000 USD