David Strnad

Senior Finanční Konzultant

K finančnímu poradenství jsem se dostal již v roce 2008. A cesta to nebyla jednoduchá. Zpočátku jsem se jí dokonce bránil. A to díky špatné pověsti, kterou tato branže získala v době, kdy se financím věnoval téměř každý, přestože oboru nerozuměl a jediný cíl byl zisk „pojištováka“. Bez vzdělání, zkušeností a znalostí byl každý odborníkem.

Z mé vlastní zkušenosti musím říci, že i já jsem se několikrát stal obětí takového jednání. Potřeboval jsem nějaké zajištění, pojištění či spoření. Po nějaké době jsem však zjistil, že jsou pro mě tyto produkty nesmyslné a nevýhodné. Spoření nespořilo, pojištění nezajišťovalo a tak dále.

Nakonec jsem se do toho vrhnul sám. Abych porozuměl principům a produktům a mohl pro sebe a své blízké „ušít produkty tzv. na míru“. Prošel jsem mnoha školeními a zkouškami, abych se vše naučil a splnil všechny podmínky pro vykonávání této práce.

Jelikož je tato problematika velice složitá a člověk se musí pořád vzdělávat a sledovat novinky a změny, přišlo mi škoda nabyté zkušenosti a vědomosti nechat ladem. V té době jsem se rozhodl dělat finanční poradenství pro jiné lidi tak, jako bych je dělal pro sebe. Na 1. místě je vždy zájem a spokojenost klienta. Na této práci mě baví ta alchymie, když „mícháte různé ingredience“ a hledáte možnosti, kde přidat či ubrat a klient tak zaplatil méně na poplatcích, získal vyšší úrok na investicích nebo za stejné peníze získal více výhod či plnění. Každý klient je jiný a potřebuje svůj vlastní přístup a to mě na tom baví. V tom je rozdíl mezi prodejci, kteří jen prodávají univerzální finanční produkty bez zjištění individuálních potřeb klienta.

Musím říci, že cítím velké zadostiučinění, když se podaří vytvořit mezi mnou a klientem pouto důvěry a klienti se pak na mě sami obracejí v různých životních situacích, abych jim opět pomohl s řešením. Pak cítím, že tato práce má smysl.

Po 20 letech v obchodu můžu konstatovat, že jsem rád, že jsem se stal součástí tohoto týmu, kde jsou odborníci na svém místě, ať se to týká investic, hypoték, pojištění či energií, a kde si můžeme nejen navzájem pomoci či poradit, ale kde se také můžeme pobavit i o odbornějších tématech.

Život se stává z mnoha malých mincí,kdo je umí sbírat,má bohatství. Jean Anouih

REFERENCE mých zákazníků

Jak pracujeme?

“Je snadné žít v přítomnosti, když máte vyřešenou budoucnost.”

pět kroků spolupráce s námi

1 2 3 4 5

1. Nezávazné setkání

Prvního rande se bát nemusíte. Probereme Vaše představy a očekávání, zjistíme jestli Vám máme co nabídnout a zhodnotíme jestli by nám to mohlo klapat po lidské stránce. Dohodneme se na obsahu a rozměru spolupráce.

TÝM PORADCŮ A SPECIALISTŮ