Lukáš Formánek

Senior Finanční Specialista

O financích se u nás doma moc nemluvilo a když, tak v hádkách. Řešilo se jen na co všechno nemáme. Hospodařit jsem se učil sám a nutno podotknout, že mi to šlo někdy lépe než ostatním členům rodiny.

První kontakt s většími penězi jsem měl ve svých 18 letech. Dostal jsem stavební spoření s vkladem 20 000Kč a za 2 měsíce jsem peníze neměl. Neměl jsem ani žádné hodnotné věci. Inu moje finanční chování ještě nebylo příliš vypilované a touhy byly lákavější. Chvíli na to mi zemřel otec v 54 letech a já poprvé zjistil co znamená slovo pojištění. Vyplatili nám 10 000Kč. V rodinném rozpočtu jsme ale měli o plat méně. I když jsem byl čerstvě dospělý, nebyl jsem ještě ekonomicky nezávislý. Střední škola mi končila až za rok. Tak jsem si zažil, co to znamená, když rodina nemá zajištění. Zvládlo se to, ale kdyby mi bylo o 10 let méně, tak by se mamka asi hodně zapotila.

A tak jsem po třech letech opustil zaměstnání a začal vysokou školu a navzdory okolí i svou kariéru ve finančním sektoru. Zpočátku to bylo především o vzdělávání než o podnikání, ale vše přicházelo postupně. Nevybral jsem si zrovna vhodný čas. Rok 2009 byl krizový a kolem finančních témat panoval mlžný opar, nicméně plný nadšení jsem to příliš nevnímal.

Postupem času jsem si prošel různými sektory pojištění, úvěrování, spoření, nicméně jsem zakotvil u investic. Investice se staly mou vášní až posedlostí, a to čeho se většina finančních poradců bojí, já si užívám a nadšeně o tom mluvím.

Nejsem člověk, který jen sjednává produkt, o kterém slyšel na školení. Každá nová věc musí projít mými interními kritérii. Jsem více analytik než ukecaný obchodník. Rád spolupracuji se zkušenějšími investory a uvítám odbornou debatu. Postupem času jsem se ale naučil říkat i složité věci v lidštině a to mi dává možnost předávat informace a pomáhat i běžným investorům. Sám svoje peníze zhodnocuji na kapitálových trzích a nutno říct, že úspěšně. Více v sekci trading. Díky tomu vím, co s penězi dělají banky, fondy a investiční společnosti. Do čeho investují, jaké jsou poplatky, jaká je vlastně „cesta“ Vašich peněz. Většina poradců o tom nemá ani tušení a prodávají jednu strategii, kterou nastavil jejich obchodní partner. Nutno podotknout že, často tu nejvíce poplatkovou. A Proč? Protože většina běžných investorů to nezjistí.

Jak pracujeme?

“Je snadné žít v přítomnosti, když máte vyřešenou budoucnost.”

pět kroků spolupráce s námi

1 2 3 4 5

1. Nezávazné setkání

Prvního rande se bát nemusíte. Probereme Vaše představy a očekávání, zjistíme jestli Vám máme co nabídnout a zhodnotíme jestli by nám to mohlo klapat po lidské stránce. Dohodneme se na obsahu a rozměru spolupráce.

TÝM PORADCŮ A SPECIALISTŮ